آموزش رسپبری پای معرفی چند برنامه از فروشگاه Pi (یازدهم)

فروشگاه Pi یکی از منابعی است که می‌توانید برنامه‌های Raspberry Pi را از آن‌جا دریافت کنید. بخش اعظم این فروشگاه بر اساس ایستگاه‌های کاری لینوکس طراحی شده و این مسئله آن را به یک پلتفرم کاری مفید تبدیل کرده است. در حال حاضر، تمام محصولات موجود در این فروشگاه قابل ارزیابی توسط مشتریان هستند که این ارزیابی در قالب نظریات یا ستاره‌های امتیازدهی مشخص شده است. در واقع، اگر این امکان برای شما فراهم نیست که بتوانید نرم‌افزار خود را توسعه دهید و آن را در فروشگاه Pi قرار دهید، آن نرم‌افزار را در یک اعلان عمومی قرار دهید. اگر نظریات مثبتی دریافت کردید، به بالای جدول راه می‌یابید و در این‌جا همه می‌توانند آن نرم‌افزار را ببینند. در ادامه، بهترین برنامه‌های فروشگاه Pi را توضیح می‌دهیم.

LibreOffice
اگر از Raspberry Pi به‌درستی استفاده کنید، می‌تواند جایگزین مناسبی برای کامپیوتر باشد. LibreOffice نرم‌افزاری است که در این کار به شما کمک می‌کند. این نرم‌افزار در سازگاری کامل با Microsoft Office و بهترین برنامه برای کاربردهای آفیس است که تاکنون توسط گروه ویندوز نیز ساخته نشده است.

211

GrafX2
این نرم‌افزار بر اساس بسته‌های پیکسل دوبعدی قدیمی مانند Commodor Amiga که روی کامپیوترها اجرا می‌شد، ساخته شده است و تمام امکاناتی را دربردارد که شما برای آغاز کار با یک قالب یا طرح نیاز دارید. این نرم‌افزار در بین توسعه‌دهندگان بازی‌های indie بسیار محبوب است. GrafX2 یک بسته هنری است که به دوره‌های قبل برمی‌گردد و ترکیبی از سرعت و امکانات قدرتمند است.

212

VirtualHere
این نرم‌افزار اجازه می‌دهد ابزارهای USB خود را از طریق شبکه به‌اشتراک بگذارید. در واقع، نقش یک سرور را دارد که روی کامپیوترهای ویندوزی اجرا می‌شود. نسخه‌ای از این نرم‌افزار که فقط برای به‌اشتراک گذاشتن یک ابزار به‌کار رفته رایگان است، ولی نسخه‌ای که برای به‌اشتراک گذاشتن تعداد زیادی وسیله استفاده می‌شود، هزینه‌ دارد.

213

BarracudaDrive
این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد Pi خود را تبدیل به یک سرور مخزن مبتنی بر ابر (Cloud-base) کنید و با این کار از هر جایی می‌توانید به اسناد و فایل‌های خود دسترسی داشته باشید. همچنین، امکان دسترسی به فایل‌ها را از روی اکثر پلتفرم‌ها فراهم می‌سازد که شامل موبایل هم می‌شود.

214

Pi-Web-Agent
این نرم‌افزار امکان کنترل Raspberry Pi را از طریق مرورگر وب برای شما فراهم می‌سازد. می‌توانید برخی عملیات Pi را از طریق وب کنترل کنید و دستوراتی به صورت خط ‌فرمان به آن بدهید.

215

Asterisk
برای برخی مشاغل، استفاده از سیستم VoicMail بسیار ضروری است. بسته نرم‌افزاری Asterisk سرویس‌هایی از قبیل VoIP،VoiceMail (سرنام Voice over Internet Protocol) و بسیاری سرویس‌های دیگر را ارائه می‌دهد.

216

NetPy
با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید از طریق drag و drop یک وب‌سایت بسازید. خروجی این برنامه کدهای HTML است. علاوه بر این‌که استفاده از این نرم‌افزار بسیار آسان است، حتی می‌توانید از خروجی تولید شده برای یادگیری HTML نیز استفاده کنید.

217

Code:Blocks IDE
اگر تصمیم دارید یک برنامه بسیار مهم بنویسید، این نرم‌افزار بهترین ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند. خواندن کدها را برای شما راحت‌تر می‌کند، درباره کارهایی که می‌توانید انجام دهید، به شما پیشنهادهایی می‌دهد و با استفاده از افزونه‌های خاصی (Extensions) می‌توانید آن را تغییر دهید.

218

Schism Tracker
این نرم‌افزار برای ساخت موسیقی استفاده می‌شود و برای این ‌کار از صفحه‌ کلید Qwerty (صفحه کلیدی استاندارد که برای زبان انگلیسی استفاده می‌شود.) استفاده می‌کند. همچنین، قالب‌های MOD متعددی برای آن وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی دانلود کنید.

219

بازی‌های Pi 
کشف دنیای بازی در فروشگاه Pi
فروشگاه Pi فقط حاوی نرم‌افزارها و ابزارهایی برای کمک به شما در جهت استفاده از Raspberry Pi نیست، بلکه در آن مجموعه‌ای از بازی‌های ویدیویی است که توسط گروه توسعه‌دهنده‌ Raspberry Pi برای سرگرمی شما طراحی شده است. در زبانه مربوط به بازی‌ها می‌توانید تمام عناوین بازی‌ها را ببینید، از جمله نسخه‌ FPS classic Quake 3 Arena که با بهترین کیفیت روی Raspberry Pi اجرا می‌شود. عناوین دیگر در واقع نام‌هایی است که کودکان و نوجوانان برای یادگیری کدنویسی از طریق Raspberry Pi ایجاد کرده‌اند؛ از خزنده‌های سیاه‌چال گرفته تا آرپی‌جی‌های پیچیده. در این فروشگاه، تعدادی شبیه‌ساز هم وجود دارد که البته آموزش Retro-Gaming برای بازی‌های قدیمی مناسب‌تر است.

برای آموزش AVR وبسایت الکترولب را دنبال کنید.

منبع: مجله شبکه مترجم: سارا بصیری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.