عکس گرفتن باعث اختلال در رسپبری پای ۲

رسپبری پای کامپیوتر کوچکی که این روزها در بین خبرها بسیار از آن می شنویم و کاربران معتددی با بهره گیری از این محصول پروژه های خلاقانه گوناگونی را اجرا کرده اند، نسخه ی جدیدش در روز دوم ژانویه و با عنوان رسپبری پای ۲ عرضه گشت که شامل دو تغییر مهم نسبت به مدل معرفی شده در سال ۲۰۱۲ بود. اولی ارتقا سخت افزاری قابل توجه و دومی پشتیبانی رایگان ویندوز ۱۰ از آن.

اما حال کاربرانی که اولین سری تولیدی از کامپیوتر مورد بحث را تهیه کرده اند، با مشکلی عجیب و البته منحصر به فرد در حین استفاده از آن مواجه گشته اند. بر اساس گفته های این دسته از افراد اگر بخواهید از رسپبری پای ۲ با استفاده از برخی دوربین ها تصویر تهیه کنید، شاهد کرش کردن و خاموش شدنش خواهید بود.

ظاهراً و بر مبنای مشاهدات تهیه تصویر از رسپبری پای با دروبین هایی که دارای فلش های زنون هستند سبب می شود چیپی در این مینی کامپیوتر با اختلال مواجه گردد. در اصل احتمال می رود یکی از چیپ های تعبیه شده بر روی برد سپبری پای ۲ نسبت به مقدار خاصی از نور حساس بوده و کمپانی تولید کننده نیز برای جلوگیری از مشکلات مرتبط پوشش مناسبی را برای آن در نظر نگرفته باشد.

فلش های زنون از نمونه های معمول فلش قدری قوی تر هستند و به ندرت در تلفن های هوشمند به کار گرفته می شوند. ولی یکی از کاربران رسپبری پای در انجمن رسمی مرتبط به این کامپیوترها ذکر کرده توانسته با دروبین تلفن هوشمند گلکسی K Zoom اختلال پیش تر اشاره شده را تجربه نماید.

شایان ذکر است که این مشکل در مدل های پیشین رسپبری پای وجود ندارد و ظاهراً تنها مختص نسخه ی جدید آن موسوم به رسپبری پای ۲ است. برخی از برخی کاربران اشاره داشته اند با پوشاندن چیپ U16 بر روی برد توانسته اند از کرش کردن مینی کامپیوترشان در برابر نور فلش های زنون جلوگیری نمایند، اما بنیاد رسپبری هنوز توضیح خاصی در این رابطه نداده است.

منبع: BusinessInsider و digiato

1 دیدگاه دربارهٔ «عکس گرفتن باعث اختلال در رسپبری پای ۲;

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.